Kwadratowa, zaokrąglona – kabina z brodzikiem

Kabina z brodzikiem to niewątpliwie dobry wybór. Teraz pozostaje już tylko kwestia, jaki kształt wybrać. Wszystkie rozwiązania dostępne na polskim rynku mają swoje plusy i minusy. Wybór jest zatem niemałym kłopotem. Decyzja zapadła: kabina z brodzikiem zamiast wanny. I co dalej.Kolejną sprawą jest wybór kształtu…

Kolejną sprawą jest wybór kształtu tego elementu wyposażenia łazienki. Wszystkie kabiny z brodzikiem przeznaczone są do umiejscowienia w rogu pomieszczenia. Chodzi o rodzaj kabiny – kształt brodzika i co za tym idzie – całości. Może to być plan kwadratu. Optycznie, taka kabina brodzikiem wydaje się większa i bardziej masywna, bez względu na wymiary samego brodzika. Kwadrat wyznacza pewne granice i powoduje, że miejsce do kąpieli staje się jakby pomieszczeniem w pomieszczeniu – wszystko za sprawą kanciastych linii, które wyraźnie oddzielają te dwa światy.

Kwadratowy kształt sprzyja gromadzeniu się brudu w zakamarkach. Zatem czyszczenie będzie trwało długo, co nie jest bez znaczenia. Alternatywą jest kabina z brodzikiem na planie ćwiartki koła. Wizualnie mniej rzucająca się w oczy, bardziej przyjazna przez opływowy kształt. Wydaje się też zajmować mniej miejsca.

Być może to tylko złudzenie, ale takie właśnie jest postrzeganie. Z kolei to rozwiązanie – bez zakamarków – jest prostsze w utrzymaniu czystości. Kabina z brodzikiem to dobry wybór. Daje poczucie intymności w czasie kąpieli. Takie chwilowe odizolowanie to korzyść dla pomieszczenia 9nie zostanie całe zachlapane )i przede wszystkim-dla użytkownika.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *