Mała łazienka w bloku

Deweloperzy nie rozpieszczają nas metrażem mieszkań. Pomieszczenia są tak zaprojektowane przez architektów wnętrz, aby mogły pomieścić standardowe umeblowanie. Szczególnym problemem staje się mała łazienka w bloku. Mała łazienka w bloku ma średnio 4 metry kwadratowe powierzchni, na której musimy zmieścić miejsce do codziennych kąpieli – wannę lub prysznic, jakąś umywalkę i oczywiście miskę ustępową o pralce nawet nie wspominając.Problem można ominąć w przypadku, gdy…

Problem można ominąć w przypadku, gdy pomieszczenie jest w miarę ustawne. Schody zaczynają się, kiedy mamy do czynienia z załamaniami ścian, kominami, które lubią być umieszczane w łazienkach oraz złym oszacowaniem wymiarów pomieszczenia przez projektanta. Mała łazienka w bloku wymaga przemyślanych rozwiązań. Być może nie ud nam się wstawić do niej wymarzonej narożnej wanny, ba!, żadnej wanny i będziemy zmuszeni pocieszyć się prysznicem. Może się również zdarzyć, że pralka będzie musiała wylądować w, i tak małej, kuchni. Niestety mieszkania w bloku wymagają od lokatorów nie lada kreatywności w kreowaniu swojej przestrzeni.

Mała łazienka w bloku nie…

Mała łazienka w bloku nie będzie posiadała dostępu do światła dziennego, dlatego musimy nastawić się na zakup odpowiedniego oświetlenia, które jednocześnie współgrając z wyposażeniem może, choć nie musi, optycznie powiększyć pomieszczenie. Generalnie w małych wnętrzach musimy kierować się iluzją, która będzie powiększać przestrzeń.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *