Miska wisząca czy stojąca?

Miska ustępowa to główny element każdej toalety lub łazienki, jej odpowiedni wybór może wpłynąć na estetykę oraz na funkcjonalność tego pomieszczenia. Wyróżnić możemy takie rodzaje misek jak stojąca oraz miska wisząca. Każda z nich ma swoje wady oraz zalety, dlatego przed kupnem należy dokładnie zastanowić się jak jest odpowiedni dla naszej łazienki.Miska stojąca jest bardzo prosta w…

Miska stojąca jest bardzo prosta w montażu wystarczy ją przykręcić do podłoża jej wadą jest natomiast trudność z utrzymaniem należytej czystości wokół niej. Niestety w miejscu styku muszli z podłożem gromadzi się trudny do usunięcia brud. Miska wisząca jest natomiast trudniejsza w montażu, ponieważ wymaga ona stelaża odpowiedniego do rodzaju ścian, do jakich będzie on montowany. Możemy wyróżnić stelaż do ścian murowanych oraz do ścian gipsowych. Miska wisząca jest nieco droższa od tradycyjnych jednak znacznie poprawia walory estetyczne toalety, pion kanalizacyjny, rura doprowadzająca wodę oraz spłuczka zostają ukryte w ścianie, na której widoczny jest wyłącznie przycisk spłuczki. Kolejną zaletą, jaką posiada miska wisząca to łatwość w utrzymaniu czystości, jest ona przymontowana do ściany, kilkanaście centymetrów nad podłogą, co powoduje, że mamy prosty dostęp do fragmentu podłogi znajdujący się pod nią, który łatwo umyjemy mopem.

Miska wisząca jest odpowiednim rozwiązaniem dla małych…

Miska wisząca jest odpowiednim rozwiązaniem dla małych łazienek, ponieważ odkrycie podłogi powoduje ich optyczne powiększenie. Dodatkowo nad spłuczką możemy wykonać półeczkę przydatna na różnego rodzaju przedmioty niezbędne w toalecie lub łazience.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *