Szafki i półki wiszące – uniwersalne i eleganckie

Meble w każdym domu odgrywają dominującą rolę. W każdym pokoju stanowią najbardziej rzucający się w oczy element i zazwyczaj to one nadają pomieszczeniu charakteru i stylu. Ale szafki i komody, które wybieramy, powinny też być funkcjonalne i praktyczne. Wielu z nas z uznaniem wypowiada się o półkach i szafkach wiszących. Jakie zalety ma ten niepozorny element wyposażenia. Takie szafki pasują praktycznie w każdym pomieszczeniu.Są zgrabne, nie zabierają wiele miejsca, a…

Są zgrabne, nie zabierają wiele miejsca, a mogą pomieścić sporo potrzebnych nam rzeczy. W zależności od przeznaczenia wyróżniamy szafki wiszące z drzwiczkami oraz półki bez drzwiczek. Te pierwsze mogą być przydatne na przykład w pokoju dziecięcym nad biurkiem, gdzie można schować książki i przybory szkolne. Szafki wiszące często są też elementem całego zestawu mebli kuchennych, gdzie możemy trzymać talerze, szklanki i inne naczynia. W takim miejscu dobrze jest też trzymać środki czystości oraz lekarstwa, zwłaszcza gdy w domu przebywają dzieci. Wtedy znika niebezpieczeństwo, że pod nieuwagą rodziców wezmą coś z tych produktów i zjedzą, co mogłoby doprowadzić do tragedii. Tymczasem wisząca szafka jest poza zasięgiem maluchów. Z kolei półki wiszące mogą sprawdzić się w salonie, gdzie ustawimy książki, zdjęcia rodzinne, jakieś pamiątki czy ozdobną lampkę.

Ponieważ wszystko, co na nich układamy,…

Ponieważ wszystko, co na nich układamy, będzie na widoku, warto zadbać o porządek. Wtedy taka półka będzie się ładnie prezentować na tle ściany. Półki wiszące z metalu chętnie wykorzystujemy w łazience do układania kosmetyków, przyborów do higieny czy innych środków czystości. Półki te nie są zbyt ciężkie, ale warto pamiętać, aby nie układać na nich też zbyt dużo rzeczy, gdyż mogłyby po prostu nie wytrzymać obciążenia. Jak więc widać, szafki i półki wiszące doskonale nadają się do naszego domu, niezależnie od potrzeb.

Komentarze(3)
  1. Monika 12-12-2012
  2. Dawid 20-12-2012
  3. Jacek32 22-12-2012

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *