Toaleta bez bakterii

Jak zbudowana jest muszla klozetowa wiedzą wszyscy, którzy z toalety korzystają. Nawet jeśli świadomie do niej nie zaglądają, to na jakimś etapie życia byli zainteresowani jej budową i użytkowaniem. W chwili obecnej jednak następują spore zmiany, jeśli chodzi o sam wygląd wc. Nie tylko w zależności od krajów różni się sposób załatwiania swoich potrzeb, ale także sposoby na pozbywanie się zagrożeń ze strony bakterii są coraz bardziej zróżnicowane.Od lat można zauważyć, że niektóre państwa…

Od lat można zauważyć, że niektóre państwa hołdują zasadzie, że nie należy doprowadzać do rozwoju bakterii w ubikacjach, zwłaszcza miejskich. Stąd też bardzo popularne, zwłaszcza na wschodzie i południu świata, są toalety, w których zamiast standardowej muszli jest tylko otwór w podłodze. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu można było spotkać takie same toalety w Polsce, zwłaszcza w kamienicach miejskich, gdzie kilka rodzin musiało korzystać z tej samej ubikacji. Obecnie coraz rzadziej można spotkać się z tego typu urządzeniem w Polsce, choć zapewne niejedna kamienica może się w dalszym ciągu pochwalić toaletą publiczną w podwórku. W obecnych czasach problem bakterii w muszli rozwiązuje się głównie za pomocą silnych środków myjących, które stosowane są pod krawędzią muszli wewnątrz toalety.

Jest to oczywiście dobry sposób, jednak…

Jest to oczywiście dobry sposób, jednak nie zawsze wszystkie bakterie są zabijane, gdyż w niektóre miejsca trudno jest dotrzeć. Dlatego najnowsze toalety nie posiadają owej krawędzi. Nowość w postaci tak zwanych toalet rimless, czyli bez kołnierzowych, pomaga pozbyć się na zawsze problemu niedomytej ubikacji. Ta nowość na rynku już nie długo ma szanse wyprzeć swoje poprzedniczki ze wszystkich toalet.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *